בלוג

אודות אבן טרוורטין - שימושים ותחזוקה


עמוד הבית בלוג > אודות אבן טרוורטין - שימושים ותחזוקה

אבן הטוורטין היא למעשה סלע משקע יבשתי, המשתייך למשפחת סלעי הגיר. סלעי גיר נוצרים עקב התמוססות של משקעים מינרלים במים, מתחת או מעל לפני הקרקע ובמעיינות חמים. במקומות שבהם המים מתאדים ומשאירים תמיסה של מרכיבי קלציט טוורטין, מצטבר סידן פחמתי. הוא נחצב ברוב המקרים ממערות נטיפים של אבני גיר, מה שגורם לגידים וחריצים על פני שטח האבן, בהתאם לחיתוך שלה.

שימור ותחזוקת אבן טוורטין


אבן הטוורטין שימשה בעבר את הרומאים, בעת שהם בנו את הקוליסאום, שעשוי כמעט לחלוטין מסוג האבן הזה. כיום השימוש הנפוץ ביותר בטוורטין הוא בחיפוי קירות וריצוף פנים או חוץ של מבנים. בכל מבנה בו נעשה שימוש בטוורטין במסגרת עיצוב חלל החדרים, מושרית אווירה יוקרתית וקלאסית. מה שחשוב לדעת במקרה של שימוש באבן זו, כמו כל אבני הגיר, הוא שישנו צורך בתחזוקה ראויה שתשמר את המראה היוקרתי והייחודי של האבן.
על מנת לשמור על האבן ולא לפגום ביופייה ואיכותה, אסור לנקות את הטוורטין עם חומרים חומציים ומסירי שומנים על כל סוגיהם. במקרים בהם נשפכים משקאות או שישנן שאריות של אוכל שמצאו את דרכן אל הקיר המעוצב עם אבן הטוורטין, רצוי לנגב את האזור המלוכלך, לטאטא את האבן לפני ששוטפים אותה ורק אז לעשות שימוש בחומרי ניקוי שמיועדים לסוג אבן זו בשילוב עם מים חמים, כל זאת על מנת למנוע הכתמה של האריח.
על מנת לספק לאבן את הניקיון וההגנה הכי טובה שניתן מפני מקרים שבהם נשפכים עליה נוזלים שעלולים להשאיר כתם, רצוי למרוח עליה שכבת סילר. מדובר בחומר שמונע ספיחת נוזלים באבן טבעית ומומלץ למרוח אותו מיד לאחר סיום עבודות העיצוב והיישום של האבן על פני הקיר.

שימוש באבן טוורטין ואבנים נוספות לעיצוב הבית


כיום השימוש בטוורטין ובכלל באבני יוקרה משמש המון מעצבים. הסגנון נקרא קיר בריקים, שהוא למעשה קיר בתוך או מחוץ לבית שמחופה באבנים בסגנונות שונים בהתאם לסגנון שהולכים עליו בעיצוב המבנה או חלל החדר. גם בישראל השימוש בקיר בריקים נעשה נפוץ מאוד במהלך השנים האחרונות, כאשר ניתן להבחין בו כיום בהמון בתים שנבנים ובשלל צבעים, צורות וסגנונות שונים.
לצד אבן טוורטין, עושים שימוש גם בסוגי לבנים שונים ובכך משלימים את הרעיון העיצובי לכדי שלמות. במקרה של טוורטין נעשה שימוש במקרים בהם רוצים להעניק לחלל מראה יוקרתי וקלאסי, מה שהופך לפשוט וניתן לביצוע באופן מרשים מאוד בעזרת השימוש באבן הזו

יצירת קשר
רחוב השיזף 3, אבן יהודה
טלפון:  072-3943200
שעות פעילות:
א-ד: 19:00-8:30
ה: 16:30-8:30 
ו: 16:30-8:30
שבת סגור

לקביעת פגישה חייגו למספר 0723943200

איסוף סחורה- בתיאום מראש עם החנות.
השאירו פרטים לייעוץ טלפוני ללא עלות
כל התשובות לכל השאלות בשיחה אחת באותו היום
מספר אבטחה:
כל הזכויות שמורות לסטון השרון©